Buralara Turist Niye Gelsin!

Toplam: 0 kişi bu bölümde; 0 Misafir
494 Kez görüntülendi.
Köprübaşı Haber
Haşim İmamoğlu
Konu: 3558
Yorum: 623
Organizatör
Buralara Turist Niye Gelsin!

Son yıllarda yaşanan göçlerle beraber iyice boşalan ve ekonomik anlamda zor günler geçiren ilçemizi canlandırmak için farklı fikirler ortaya atıldı. Bu fikirlerin son yıllarda en güncel olanı ise turizm. Özellikle mezra ve yaylalarımıza turist çekerek ilçemizin canlanacağı düşüncesi, bu düşüncelerin başında yer alıyor.

Fırsat buldukça mezra ve yaylalara gidiyor, herkes gibi su başlarında küçük molalar veriyoruz. Böyle seyahatlerin birinde Avulot’a çıkarken kötü bir manzara ile karşılaştık. Avulot-Vizara yol ayrımında bulunan Hasan Ziya Yazıcı Hayratı önünde durduğumuzda çeşmenin etrafında biriken çöp yığınını gördük. Tabiri caizse birileri ne yiyip içmişse ambalajını çeşme etrafına atmıştı.

İlçemize turist çekmek için çabalamaktan daha öncelikli işimiz, insanlarımıza doğayı kirletmeme bilinci aşılamak olmalı. Yoksa bu coğrafyada hiç başlamayan turizm, hayalleriyle birlikte yok olur.

www.koprubasitrabzon.com ailesi olarak bu çöp rezilliğinden bir an önce vazgeçmemiz gerektiğini savunuyor, herkesin bir de turist gözüyle çevremize bakmasını temenni ediyoruz.

 Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #

Ekleme Tarihi: 12/07/2019 19:46:39

reklam
Ismail Öztürk
Konu: 169
Yorum: 295
Teknik Sorumlu
Bu görüntülerin olmayacağı bir Türkiye ümit ediyorum.

Ekleme Tarihi: 16/07/2019 11:59:59