Bu Haberi Yaparken Hicap Duyuyoruz

Toplam: 0 kişi bu bölümde; 0 Misafir
1288 Kez görüntülendi.
Köprübaşı Haber
Haşim İmamoğlu
Konu: 3558
Yorum: 623
Organizatör
Bu Haberi Yaparken Hicap Duyuyoruz

Yaklaşık 10 yıldır, Köprübaşı halkına ilçemizle ilgili haber  sunuyoruz.  Bu süre zarfında yayın politikamızı çizgisinden saptırmamak için titizlikle çalıştık. Elbette hatalarımız olmuştur. Ancak doğrularımız daha çok olmalı ki olumlu eleştiriler almaya devam ediyoruz. 

www.koprubasitrabzon.com ile yola çıkarken, kendi adımıza hiçbir beklentimiz olmadı. “Siteyi, belli bir takip kitlesine ulaşınca satacaklar” diye iftira attılar sineye çektik, “Politikaya girmek için reklam peşindeler” dediler sustuk, “Belli bir siyasi partiden nemalanmak için haber yapıyorlar” gibi dayanağı olmayan şeyler söylediler kulak tıkadık. Uzun süren her şey gibi biz de zamanla yıprandık, hırpalandık, ekonomik sıkıntılar yaşadık…

Tüm bu olumsuzluklara rağmen yayın hayatımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Her haberimizde ilk günün heyecanını yaşıyor, ilk günkü gibi özenle çalışıyoruz. Düğün haberlerimizde sizinle seviniyor, cenaze haberlerimizde sizinle üzülüyoruz. Güzel olan, iyiye önayak olan her haberi yazarken büyük bir haz duyuyoruz.

Ama artık ayakta durmakta zorlanır olduk. Sitemizin giderleri birkaç arkadaşımızın omuzunda. Aldığımız reklam veya hibe desteği yeterli olmuyor.  Kapısını her çaldığımızda reklama ihtiyacı olmadığı halde sırf bizi kırmamak ve siteyi ayakta tutmak için bize reklam veren Ayarsa Tuhafiye’nin sahibi Salih Ayar, Akbulut Vinç’in  sahibi Hacı Hüseyin Akbulut, Babil İplik Tuhafiye'nin sahibi Celal Haciefendioğlu, Bennur Tesktil sahibi Hüseyin İmamoğlu, Gebze Erbay Otomotiv sahibi Hasan Erbay ve Kiraz Bujuteri sahibi Durmuş Mehmet Kızıltaş gibi hemşehrilerimiz de var. Artık onlardan da reklam istemekten hicap duyuyoruz.  

Yalnızca ilçemizden 24 saat yayın yapan kamera ve kameraları çalıştıran kesintisiz internet, sunucu, isim hakkı, server ücreti  yıllık yaklaşık 4 bin TL. Cenaze, düğün, kaza vb. haberler için yol masraflarımızı hesaba katmıyoruz bile.

Yanlış anlaşılmasın. Kimseden dilenmiyoruz. Eğer haberlerimizi beğeniyor ve takip ediyorsanız ekonominizin elverdiği kadar reklam karşılığı sitemize destek olmanızı bekliyoruz. Sitemizin yayın politikasını beğenmiyor ve sitemizi takip etmiyorsanız buna da saygı duyarız.

www.koprubasitrabzon.com ailesi olarak yazmaktan en çok hicap duyduğumuz haberi yaptık. Anlayışınıza sığınarak desteklerinizi bekliyoruz. Unutmayın, siz yoksanız biz yokuz.
Ekleme Tarihi: 26/11/2018 22:02:12

reklam